Iluze o asijskejch restauracích

2. února 2017 v 19:15
Včera se mi rozplynuly iluze o asiatech provozujících zde restaurace.
Do včerejška sem měl na tyto restaurace asi štěstí, nebyl sem jejich nijak častým návštěvníkem, zašel sem se tam najíst tak jednou za 3 měsíce a včera sem zrovna dostal na něco asijského chuť. Už pár dní sem z tramvaje cestou z práce pozoroval světýlko v nově vzniklé restauraci v Praze na Ohradě. Byla středa večer, asi 20.00 a já vešel do restaurace. Nejprve sem si potřeboval odskočit, tak sem zamířil na WC. Po chvilce mě při cestě ze záchodu chytnul nějakej asiat za ruku (nevím, jestli to byl jejich pingl nebo provozní) a nepříjemnym hlasem a špatnou češtinou mi řekl, že tu neni veřejné WC a že mu mám dát 10 Korun. Odpověděl sem mu, že mám v úmyslu si sednout ke stolu, že sem u nich rozhodně nebyl jen kvůli WC, na to mě šokoval tím, že samotné pivo zde neprodávají, že pouze k jídlu a že mám jít naproti a ukázal někam do tmy venku, že prej naproti je podnik na pivo. O pivu z mé strany nepadlo ani slovo a upřímně, ani by mě nikdy nenapadlo jít do asijský restaurace jenom na pivo. V tu chvíli sem si uvědomil, že už toho špatného udělal asiat víc než dost, že už tady vlastně večeřet nechci, nevysvětloval sem mu, že mám hlad a zároveň chuť na nějakou jejich dobrotu, sáhl sem do peněženky, dal sem mu desetikorunu a rychle sem odešel.
Uvědomil sem si, že sem žil v iluzích o této zatím snad ještě menšině u nás. Já je do včerejška bral jako hodný, slušný lidi.
Po včerejšku už si toto nemyslím. A návštěvu u asiatů podniknu jen kdyby nikde jinde nebylo otevřeno a neměl bych možnost si sám něco uvařit. A to v Praze myslím nehrozí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 3. února 2017 v 7:44 | Reagovat

A kdybyste viděl její zázemí a bordel v kuchyni, asi by vás přešla chuť i do budoucna. Za mne pět hvězdiček

2 Eliss Eliss | Web | 3. února 2017 v 11:45 | Reagovat

U Asiatů jsem nejedla už asi pět let...

3 jsem-pry-nacek-jen jsem-pry-nacek-jen | 4. února 2017 v 21:54 | Reagovat

[1]: Díky Pihovatá vopice  :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama